החשיבות של צילום צנרת מים

צילום צנרת מים

החשיבות של צילום צנרת מים

צילום צנרת מים

מערכת הביוב היא אחת המערכות החשובות ביותר בכל בית. תפקוד לא תקין מכניס את כל בני הבית . הצנרת הנמצאת בקירות, עלולה להתבלות וישנם דליפות שלא תמיד נוכל לראותם. היום יש ציוד מיוחד כמו צילום צנרת מים שבאמצעותו, נוכל לראות את הנזילות צינורות שהתפוצצו או נסדקו. היתרון הרב שיש לצילום הצנרת, שאין צורך לשבו ולמצוא הצינור או אולי נכון יותר חלק מן הקיר. התיקון יוכל להציל לכם את המבנה, שכן, מים שחודרים לקירות במיוחד כאשר הסדק בצינור אינו נגלה לעין, יכולים לגרום לנזק חמור במבנה. רק אנשי מקצוע מן השורה הראשונה כמו, אינסטלטורים שיש להם ציוד של צילום צנרת מים יכולים לפתור את הבעיה במהירות. הצילום נעשה באמצעות מצלמת אינפרה אדום שחודרת בעד הקירות ומצלמת את מערכת הצינורות שמעבירה את המים לחלקי הבית השונים. יש מערכות צנרת שהן ישנות ויוצרו בשיטה הישנה, בהרבה מקרים, ייתכן כי מדובר במבנה ישן שיש להחליף בו את כל הצנרת, באמצעות צילום מקיף של צנרת הבית, ניתן לראות אם אכן, יש כבר צורך להחלפת הצנרת.

תמונת מצב מלאה של התקלה

לא לכל האינסטלטורים יש את הציוד המשוכלל כמו מצלמה שתוכל לצלם מבעד לקיר את הצינורות הבעייתיים, חשוב לשאול אינסטלטור מומחה, אם יש לו את הציוד הדרוש לגילוי נזילות.  גם בביוב ניתן לגלות סתימות קשות באמצעות צילום הצנרת, אך מדובר במצלמה אחרת שנראית כמו רובוט, היא מותאמת לגוגל הצנרת בביוב וחודרת לתוך המערכת, הצילום ישתקף על גבי המחשב של אחד מאנשי הצוות של חברת אינסטלציה, ניתן לראות בבירור את התקלה ולהתגבר עליה, כאשר הנתונים הם מדויקים. לפעמים התיקון של צינור המים, יהיה נקודתי ולפעמים, יש לתקן כמה צינורות יחד כאשר גילו שהם סדוקים או פגומים ואף יהוו בעיה בעתיד הקרוב. כדאי כי תיפטרו מהבעיה במועד לפני שתגלו כי ההוצאה היה גדלה מאוד.

מהם הסימנים השונים לגילוי נזילות מצנרת המים?

אם התחלתם לקבל חשבונות נפוחים של מים, או אם אתם פתאום מגלים שיש סימנים של רטיבות או פטרייה מהתקרה או הקירות, הזמינו מיד שרברב שיש לו ציוד צילום צנרת מים, בדרך זו, תוכלו להבין מה מצב הצנרת שלכם בבית. יש לציין כי אורך החיים של הצנרת הוא אינו נצחי ויש לתחזק את המערכת הזאת אפילו באמצעות בדיקה שגרתית גם כאשר אין נזילות, מה שנקרא להקדים תרופה למכה. ניתן לקבל את הדו"ח המפורט של צילום הצנרת לאחר שטכנאי המתמחה באינסטלציה והפעלת הציוד כבר בדק ומצא את התקלות. במידה ויש לכם ביטוח דירה, ייתכן ותהיה השתתפות בהוצאות של החלפת הצנרת, במידה ומדובר בנזק גדול. כדאי כי יהיה לכם תמיד טלפון של אינסטלטור שיש לו ציוד משוכלל וניסיון של הרבה שנים בתחום האינסטלציה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חיפוש

קטגוריות

מאמרים אחרונים

תגיות